Národ sobě!

2. 08. 2013 10:00:38
Odvolali nám ředitele Národního divadla. Další příklad toho, že stát jako instituce selhává a stává se pro normální lidi nedůvěryhodným. Když upadá morálka politiků, upadá i aktivita voličů a tudíž i stát. Avšak máme na něj rezignovat? Máme se odvrátit od toho, co se tu buduje jeden a půl tisíce let?
Nerezignujme na český stát, budoucnost máme v rukou my sami!Nerezignujme na český stát, budoucnost máme v rukou my sami!Zdroj: Foter.com

Je sice realitou, že za necelé čtvrtstoletí dokázali páni poslanci rozkrást, co mohli a přivést tak náš stát k obrovským dluhům. Rovněž zapříčinili naši nesoběstačnost, poklesla úroveň školství, z lékařství se stal byznys a takto bychom mohli pokračovat. Leč přesto všechno - nic z toho není důvod, abychom nad státem jako institucí lámali hůl. Naopak, je to výzva k tomu, abychom začali věci napravovat. Řekněme konečně současným papalášům "dost". Právě tato doba zmaru v sobě nese obrovský potenciál ke změně a to si nastupující generace začíná uvědomovat.

Z historie vím, že v době, kdy je každý veřejným děním znechucen, kdy hospodářství i politika se nacházejí v krizi, kdy lež vítězí nad pravdou a svoboda slova je válcována svobodou lži, je nutné očekávat celospolečenskou změnu. Nemusíme hovořit o převratu, stačí, když se legálně zbavíme současné garnitury. Politickou scénu musí ovládnout nová generace, která s sebou přinese elán, energii, nadšení, chuť konat. Ve vedení právního a spravedlivého státu není důležité pouze vzdělání, ale také morálka, svědomí, zásadovost a ideály. Nastupující generace politiků by měla spolupracovat s odborníky z různých odvětví. A co by ty mladé spolu s těmi zkušenými mělo spojovat? Především fakt, že nejsou namočení do žádných korupčních kauz a podvodů, zkrátka, že dosud nevykonávali žádnou politickou funkci. Ti, co vládnou dnes, jsou systémem současné kleptokracie nakaženi a jen ti, kteří situaci vidí „zespodu“, mohou něco změnit.

A jak toho docílit? Ne každý má ambice účastnit se veřejného života, avšak není jednoduššího způsobu, než chodit k volbám. Slova, že váš hlas beztak nic nezmůže, jsou nesprávná a jejich následkem nás stále okrádají ti, kteří tyto praktiky zavedli. Vězte proto, že i váš hlas zmůže velké věci. Ocitli jsme se v době, kdy je většina obyvatelstva politikou znechucená a představitelům státu, kteří jsou na scéně již roky, nemohou přijít na jméno. Nyní mají šanci právě ti, kteří touží něco změnit a především jsou politikou nezkažení. Nerezignujme proto na Česko a nevzdávejme se státu. Přeci, vzdáme-li se státu, vzdáme se i možnosti ovlivňovat naši budoucnost, a to si my, mladí, rozhodně nepřejeme!

Autor: Eliška Marková | pátek 2.8.2013 10:00 | karma článku: 10.33 | přečteno: 468x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Kateřina Lhotská

Je individuální terorismus stejnou hrozbou jako ten islámský?

V souvislosti s nedávným teroristickým útokem proti muslimům v novozélandském Christchurch se objevily názory tvrdící, že terorismus je jen jeden a že není rozdílu mezi tímto činem a činy ve jménu islámu. Myslím, že to tak není...

23.3.2019 v 18:01 | Karma článku: 17.38 | Přečteno: 178 | Diskuse

Martin Braun

Islámský stát byl poražen - brutální mediální masáž

Tu větu z nadpisu jsem četl za poslední dva roky snad už desetkrát. Vojska / jedno kterých národů a zemí/ jsou na dosah výhry... ISIS bude brzy poražen... ISIS dostal smrtelný úder... no a nyní konečně vítězství?

23.3.2019 v 17:17 | Karma článku: 20.78 | Přečteno: 369 | Diskuse

Petr Burian

Pomatení

Při čtení sociálně laděních článků a diskuzí pod nimi, nám v nich skotačí stále stejný jev. A sice to, že mnozí levicově naladění diskutéři si vytrvale pletou pravicové myšlení s anarchismem, stříknutý mafií a kazetovou pumou.

23.3.2019 v 15:27 | Karma článku: 18.68 | Přečteno: 285 | Diskuse

Jan Dvořák

Aktualita: děsivé probuzení J. Hamáčka - 900 korun jen novým důchodcům?

Od zdroje poměrně blízkého okolí ministra vnitra se dozvídáme, že Jan Hamáček prožil dnes ráno hluboký duševní otřes.

23.3.2019 v 8:39 | Karma článku: 17.23 | Přečteno: 485 | Diskuse

Jan Provazník

Václav Klaus ml. - mučedník

Odlišení vlastenectví a nacionalismu není až tak složité, jak by se mohlo zdát. Na příkladu Václava Klause mladšího to lze dobře demonstrovat.

23.3.2019 v 8:19 | Karma článku: 21.17 | Přečteno: 480 | Diskuse
Počet článků 1 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 468
Členka Předsednictva ČSNS

Najdete na iDNES.cz